رک سرور

رک های شبکه و سرور (Indoor)

رک (Rack) محفظه ای فلزی است که تجهیزات شبکه مانند پچ پنل (patch panel)، سوئیچ (Switch)، سرور (Server) و … درون آن قرار می گیرد.رک ها در دو نوع ایستاده و دیواری عرضه می شوند.

واحد اندازه گیری رک یونیت (Unit) می باشد که هر یونیت معادل ۵/۴۳ میلیمتر می باشد. اندازه رک ها معمولاً بین ۴U تا ۴۷U می باشد.

شرکت راشا با توجه به نیاز کلیه شرکتها/سازمانها و ارگانها اقدام به توزیع رکهای انحصاری راشا در مدلهای مختلف دیواری،شبکه و سرور نموده است

رک های دیواری                       

تجهیزات استاندارد شبکه و رکمونت ۱۹ اینچی را می توان درون رک ها قرار داد. رک های دیواری دارای ارتفاع های ۷ ، ۹ یونیت هستند..عمق این رکها ۴۵ یا ۶۰ سانتیمتر میباشد.

رک های ایستاده شبکه

رک های ایستاده استاندارد معمولا در مرکز شبکه قرار می گیرد. در این رکها، انواع پچ پنل، سوئیچ، سرور و سایر قطعات رکمونت ۱۹ اینچی قرار می گیرد. از بالا و پائین این نوع رکها می توان کابلها را عبور داد و همچنین از چهار طرف باز می شوند. ارتفاع این رک ها می تواند ۱۶ ، ۲۱ ، ۲۸ ، ۳۶ ، ۴۰ و ۴۲ یونیت و با عمق های ۶۰ ، ۸۰  سانتیمتر تولید می شوند. در این نوع رکها امکان نصب ۱ تا ۸ فن، (۴ عدد فن در سقف و ۴ عدد فن در کف) وجود دارد. کلیه رکهای indoor فوق دارای درب فریم دار بهمراه شیشه/طلق،یک بسته پیچ و مهره می باشند.

 

         

رکهای ایستاده سرور

این رکها معمولاً در اتاق سرور یا دیتا سنتر های شرکتها/سازمانها قرار می گیرند. ارتفاع آنها از ۲۸ تا ۴۲ با عمق ۱۰۰ سانتی متر جهت نصب انواع سرورها طراحی شده است.درب رکهای فوق با توجه به ایزوله بودن مراکز داده بصورت کاملاً مشبک جهت عبور هوای سرد به داخل رک طراحی شده است.رک سرور به ۳ مدل ارائه می شود.

۱- امکان نصب ۴ عدد فن در سقف و ۴ عدد فن در کف جهت تهویه بهتر

۲-امکان نصب کولر مطابق با استانداردهای جهانی جهت خنک نگه داشتن داخل رک

۳- دارای درب امنیتی با اثر اگشت یا کارت اکسس کنترل می باشد.

 

کلیه رکهای ایستاده indoor فوق امکان نصب سنسور درب می باشند.

کلیه رکهای ایستاده indoor  فوق امکان نصب باکس هوشمند جهت ولتاژ ،دما، و آلارم دود می باشند.باکس هوشمند از جمله ایده های این شرکت میباشد.