برترین شرکت های تولید کننده سوئیچ های مراکز داده

برترین شرکت های تولید کننده سوئیچ های مراکز داده

برترین شرکت های تولید کننده سوئیچ های مراکز داده شبکه‌ی داده زمانی یک منبع فناوری اطلاعات بود که تعداد کمی از رهبران تجارت به آن توجه می‌کردند. اکثر مردم شبکه را به سادگی “لوله‌کشی” یک شرکت و موارد دیگر آن در‌نظر می‌گرفتند. حال این عقیده درحال تغییر و تحول است؛ چرا که با تحول دیجیتال در دنیای کسب‌وکار، شبکه به‌سرعت اهمیت و ارزش خود را افزایش می‌دهد.

برترین شرکت های تولید کننده سوئیچ های مراکز داده

عناصر سازنده دنیای دیجیتال اعم از رایانش ‌ابری ، پویایی، اینترنت‌اشیا و هوش‌مصنوعی که همگی شبکه‌محور هستند، می‌باشند. این بدان معناست که با دیجیتالی شدن کسب‌وکارها، شبکه از دیدگاه استراتژیک مورد اهمیت قرار میگیرد. همزمان، ما شاهد ظهور برنامه‌ها و فن‌آوری‌های جدید و نوظهور، از تجزیه و تحلیل داده‌ها گرفته تا واقعیت مجازی و افزوده، وسایل نقلیه خودکار و رایانش لبه‌ای هستیم.

تقاضای فزاینده برای سرعت‌های بالاتر، پهنای‌باند بیشتر و تأخیر کمتر، شبکه را در مرکز و روبه روی فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار داده است. داده‌ها و برنامه‌ها دیگر فقط در مراکزداده مرکزی محدود نمی‌شوند و آنها باید سریع بین این مراکزداده، لبه و ابرهای متعدد حرکت کنند.

همچنین تاکنون شبکه تغییر چشمگیری داشته است. امروزه شبکه‌ها با شبکه‌های تعریف‌شده توسط نرم‌افزار(SDN)، مجازی‌سازی عملکرد شبکه(NFV) و WAN تعریف‌شده توسط نرم‌افزار(SD-WAN) به طور فزاینده‌ای مجازی و همچنین هوشمندتر می‌شوند(به شبکه مبتنی بر قصد نگاه کنید). جداسازی صفحه‌داده و عملکردهای شبکه از سخت‌افزار اختصاصی زمینه‌ای باعث ایجاد سوئیچ‌های‌ باز شده است که می‌توانند سیستم عامل‌ها و نرم‌افزارهای شخص ثالث را اجرا کنند. سیستمهای سیسکو، دل EMC، آروبا (Hewlett Packard Enterprise) و اکنون سایر فروشندگان معتبر تجهیزاتی مارک دار ارائه می‌دهند که می‌توانند نرم‌افزارهایی از جمله Cumulus Networks ،Big Switch Networks و Pluribus Networks را اجرا کنند. اغلب نرم‌افزارهای شخصی آنها می‌توانند از طریق سخت‌افزار سایر فروشندگان اجرا شوند.

همچنین تولیدکنندگان با طرح اصلی (ODM) را قادر می‌سازند که سوئیچ‌های جعبه‌سفید بدون برند را ایجاد کنند تا در فضای شبکه سازمانی بسیار رقابتی، جایگاه خود را بدست آورند.

در دنیای فناوری اطلاعات امروز، شبکه‌ها اکنون پایه و اساس و کلید فعالسازی رایانش‌مدرن هستند. هسته مرکزی شبکه‌ها سوییچ‌هایی می‌باشند که “پلیس‌ترافیک” برای جریان انواع داده ها نامیده می‌شوند.

در این مقاله مجموعه‌ای از فروشندگان برتر سوئیچ شبکه در سهم بازار (بدون ترتیب خاصی) آورده شده؛ این لیست با داده‌های Gartner Research ،Forrester ،IDC ،Dell’Oro Group و سایر منابع ایجاد شده است.

Cisco Systems

(سن خوزه ، کالیفرنیا)

پیشنهاد ارزش برای خریداران بالقوه: Cisco Systems اولین شرکتی بود که در اوایل دهه ۱۹۹۰ احتیاجات اینترنت و زیرساخت‌های آن را پیش‌بینی و در نتیجه سهمی در زمین ایجاد کرد که هیچ شرکت دیگری نتوانسته است آن را بگیرد. هر بحثی درباره هر نوع شبکه‌ای باید با سیسکو آغاز شود. این شرکت در ۲۵ سال گذشته در راس بازار بوده است، و حتی در طول تبدیل مداوم خود از یک جعبه‌ساز به یک ارائه‌دهنده نرم‌افزار و راهکار ، سیسکو همچنان به عنوان بازیگر سخت‌افزاری غالب در فضای رقابتی به کار خود ادامه می‌دهد.

مقادیرکلیدی / تمایزدهنده‌ها:

به طور کلی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد: این شرکت مدتهاست در رده چهارم جدول Gartner از رهبران شبکه مرکزداده قرار دارد و طبق گفته IDC، در سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۶ درصد از بازار سوئیچ اترنت را در اختیار داشت و در فضای رقابتی ۲۵/۵۰ / ۱۰۰Gb پیشرو بوده است.
طیف وسیعی از پیشنهادات را دارد: این شرکت مجموعه‌ای از پیشنهادات خود را از مرکزداده Nexus و سوئیچ ‌ابری گرفته تا سوئیچ های LAN ،SAN ،WAN، محیط‌های صنعتی اترنت و کسب‌و‌کارهای کوچک در دسترس قرار داده است. هیچ شرکت دیگری این همه گزینه‌های متعدد ندارد.
موارد استفاده: کسب‌وکارهای سازمانی بزرگ؛ بارهای کاری نظامی و دولتی ؛ سرویسها و خدمات مالی.
برترین‌ها در بازارهای سهام: سیسکو با داشتن سوئیچ‌های Nexus و نمونه‌کارهای NX-OS خود سالهاست که در بازار سوئیچ اترنت مرکزداده پیشرو است. علاوه بر این، سیسکو با پرچمدار Application Centric Infrastructure (ACI) که در بالای پلتفرم Nexus 9000 اجرا می‌شود ، بخش SDN را هدایت می‌کند.
داشبورد Nexus سیسکو به کمک مشتریان در مدیریت، کنترل و اتوماسیون عملکردها در محیطهای مرکزداده ترکیبی و چند‌ابری می‌پردازد..
سیسکو همچنین به برترین فروشنده زیرساخت SD-WAN تبدیل شده است و نمونه‌کارهای گسترده Catalyst 9000 آن پایه و اساس سخت‌افزاری در تلاش گسترش شبکه‌های مبتنی بر قصد آن می باشند.

چه کسی از آن استفاده می‌کند: اغلب سازمانهای بزرگ، ارائه دهندگان، فقط پرسنل IT شبکه

نحوه عملکرد: بسیاری از گزینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داخلی و همچنین راهکارهای نرم‌افزاری مدیریت زیرساخت‌های ترکیبی مجازی و میزبان ابر.

Juniper Networks

(سانیوال، کالیفرنیا)

پیشنهاد ارزش برای خریداران بالقوه: شرکت Juniper Networks اخیراً دست به خرید زده و در شش ماه گذشته Apstra ،۱۲۸ Technology و Netrounds را به تجهیزات خود اضافه کرده است. در حالی که امروزه بیشتر فروشندگان اصلی شبکه راهکارهای IBN متفاوت دارند، Apstra تنها موردی است که بین چندین فروشنده کار می‌کند. Apstra از بیشتر فروشندگان اصلی شبکه، از جمله Juniper ،Arista و Cisco Systems پشتیبانی می‌کند، اما همچنین از برخی فروشندگان جایگزین مانند SONiC ،Cumulus ،NVIDIA و VMware حمایت می‌کند. این امر اجازه می‌دهد تا مشتریان Apstra بدون ترس از اینکه توسط یک فروشنده واحد احاطه شده باشند، از مزایای IBN بهره مند شوند.

 Technology 128 یک SD WAN هوشمند بسیار مورد توجه را ایجاد می‌کند، که چیزی به نام مسیریابی جلسه برای ساخت فابریک های خدماتی که باعث تغییر نحوه عملکرد شبکه‌ها می‌شوند را انجام می‌دهد. این رویکرد نشست، جایگزین پوشش سنتی مبتنی بر تونل شبکه مرکزی با یک رویکرد مسیریابی مبتنی بر سرویس با کنترل توزیع شده می‌شود. رویکرد ۱۲۸ Technology با اطلاعات سطح کاربر تصمیم‌گیری شبکه را انجام می‌دهد به جای معماری ساده‌سازی داده‌های شبکه، امنیت و بهینه‌سازی آن را آسان می‌کند.

به طور کلی، جونیپر دارای یک مجموعه سوئیچ است که از مرکزداده، به داخل ابر اجرا می‌شود. سیستم‌های باکارایی و تراکم بالا سری‌های QFX هم برای مراکزداده و هم برای محیطهای مخابراتی طراحی شده‌اند و در مجموعه وسیعی از آرایه‌های استقرار سامانه شامل بالای رک و انتهای ردیف و … قرار می‌گیرند.

مقادیرکلیدی / تمایزدهنده‌ها:

سوئیچ‌ها از محدوده بار کاری پشتیبانی می‌کنند: سری EX از سوئیچ‌های اترنت امکان دسترسی، تجمع و شبکه اصلی را برای شعبه، دانشگاه، مرکزداده و محیطهای ارائه‌دهنده خدمات فراهم می‌کنند و می‌توانند از ۱GbE تا ۱۰۰GbE پشتیبانی کنند.

تجهیزات جدید: شرکت قابلیتهای ۴۰۰GbE همراه با سوئیچ‌های ۱۰۰۱۶ و QFX10008 اضافه کرده است.

چه کسی از آن استفاده می‌کند: سازمانهای میان‌رده و بزرگ، ارائه دهندگان، فقط پرسنل IT شبکه
نحوه عملکرد: گزینه های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داخلی به همراه سیستم‌های مجازی برای ابرهای عمومی

Arista Networks

(سانتا کلارا ، کالیفرنیا)

پیشنهاد ارزش برای خریداران بالقوه: Arista کوچکتر از سیسکوی رقیب است، اما در طی چند سال گذشته در سهم بازار و توسعه محصول سود قابل توجهی کسب کرده است.در دسامبر ۲۰۲۰ شرکت قابلیت DANZ(تحلیگر داده) خودش و DMF(فابریک مانیتورینگ) موجود روی فابریک‌های قابل تعویض را معرفی کرد. در فوریه ۲۰۲۰ آریستا شبکه های Big Switch را که قابلیتهای کارگزار بسته‌های شبکه(NPB) را به همراه داشت، خرید.

قبل از خرید، Arista قابلیت های DANZ خود را  که می توان آن را به عنوان قابلیت‌های نور کارگزار بسته در نظر گرفت، توسعه داده بود. این به آریستا چندین راه حل نظارتی و دیداری ارائه کرد. قابلیت های DANZ ادغام شده داخل سوئیچ‌ها در خانه توسعه یافتند. مورد دوم، کارگزار بسته Big Switch بود که می توانست از طریق Arista’s Cloud Titan و پایگاه مشتری سازمانی در محیطهای ابری خصوصی و عمومی مورد استفاده قرار بگیرد. Big Switch همچنین یک Big Cloud Fabric  که در ابرهای خصوصی استفاده  می‌شد و با VMware VxRail و Nutanix و دیگر فروشندگان همکاری می‌کرد را ارائه می‌دهد.

طبق گفته IDC، درآمد سوئیچ اترنت Arista در سال ۲۰۱۸، ۲۷.۶ درصد رشد داشته و سهم آن از ۵.۶ درصد سال قبل به ۶.۶ درصد رسیده است. آریستا طی پنج سال گذشته فشار مشروع در بازار را به سیستمهای سیسکو پیشرو در بخش فناوری وارد کرده است.

مقادیرکلیدی / تمایزدهنده‌ها:

توسط دیگران در صنعت بسیار پشتیبانی می‌شود.

در صنعت بسیار مورد احترام است: Arista، که با Cisco و Juniper در بخش “پیشرو” Gartner’s Magic Quadrant قرار دارد، طیف وسیعی از سوئیچ‌ها را از ۱۰ گیگابایت تا ۱۰۰ گیگابایت ارائه می‌دهد و از معماری‌های برگ و ستون فقرات پشتیبانی می‌کند.

موارد استفاده: فناوری، علم، اکتشافات نفت و گاز، انواع بارهای کاری بالا.

معماری ساده: آریستا آنچه که Spline نامیده می‌شود که برگها و ستون فقرات را برای کارایی بالا و استقرارهای بسیار متراکم مانند ذخیره سازی اترنت، ابرها و محاسبات توزیع شده، به یک لایه واحد می ریزد، را توسعه داده است.

سری Arista 7250QX: یک سوئیچ که ویژه برای معماری Spline طراحی شده است، می باشد.

چه کسی از آن استفاده می‌کند: سازمانهای میان‌رده و بزرگ؛ فقط کارمندان IT شبکه
نحوه کار: گزینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داخلی

Extreme Networks

سن خوزه ، کالیفرنیا
Extreme.Networks.boxes.logo

پیشنهاد ارزش برای خریداران بالقوه: Extreme Networks اخیراً بستر جهانی سخت‌افزاری خود را اعلام کرده است که سخت افزار اصلی را از ویژگی‌های نرم‌افزار جدا نمی‌کند. بیشتر فروشندگان شبکه معمولاً چندین خط تولید دارند که برای موارد مختلف استفاده طراحی شده‌اند. بستر جهانی سخت‌افزار مشتریان را قادر می‌سازد تا سخت‌افزار را خریداری کرده و سپس بار نرم افزاری را که با توجه به آن مناسبترین است انتخاب کنند. به عنوان مثال سوئیچ یونیورسال سری Extreme 5520 می‌تواند ExtremeXOS یا سیستم‌عامل VOSS که برای ‌رابط‌های کاربری متفاوت طراحی شده را اجرا کند. منبع مخفی Extreme بستر مدیریت ابر هوش‌مصنوعی Extreme Cloud که انعطاف‌پذیری سطح ابر را به شبکه می‌آورد، است.

به طور کلی، Extreme Networks دارای مجموعه ای متشکل از سوئیچ‌های مرکزداده است که می‌تواند از ۱ گیگابایت تا ۱۰۰ گیگابایت مقیاس‌بندی شوند، و به سازمان ها هنگام اتصال به سیستم های آنها انعطاف ببخشد. در عین حال ، این شرکت تمرکز فزاینده‌ای را بر روی تأمین سوئیچ ها برای استقرار در خارج از فایروال ، به ویژه در شعبه ی اداری، در ابر و خارج از لبه شبکه که امروزه بیشتر عملیات آنجا انجام می شود گذاشته است.

Extreme همچنان کم ارزشترین فروشنده شبکه باقی می‌ماند. این شرکت در طول سال ها با چالش هایی روبرو بوده است، اما سپس یک تیم مدیریتی جدید، به سرپرستی مدیر عامل Ed Meyercord و مدیر ارشد عملیات Norman Rice، طرحی را برای جمع آوری امکانات دیگر شبکه از جمله تجارت شبکه Avaya، تجارت مرکزداده‌های Brocade  Aerohive و تجارت Wi در Zebra اجرا کردند. سپس تمام این امکانات در یک نمونه کار جامع ادغام شد و به سخت‌افزار  یونیورسال نتیجه داد.
مقادیرکلیدی / تمایزدهنده‌ها:

محصولات خط تولید: محصولات سوئیچ مستقل کلیدی شامل SLX 9540 می‌باشد که شرکت به عنوان یک سوئیچ لبه مرکزداده همه‌کاره توصیف می‌کند که تراکم بالایی را برای اتصالات داخلی مرکزداده، لبه WAN و استقرار نقطه تبادل اینترنت ارائه می‌دهد.

موارد استفاده: تجارت عمومی با یک یا چند مرکزداده؛ سازمانهای دولتی؛ خرده فروشی‌ها؛ سرویسها و خدمات مالی؛ فناوری.
ارتباطات محاسباتی لبه: CES 2000 قابلیتهای دسترسی به لبه را ارائه می دهد.

آنچه بازار می‌گوید: گارتنر Extreme و Huawei را به عنوان تنها “رقیبهای” Cisco ،Juniper و Arista در Magic Quadrant خود قرار داده است.

چه کسی از آن استفاده می‌کند: سازمانهای میان‌رده و بزرگ؛ فقط کارمندان IT شبکه
نحوه کار: گزینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داخلی

Hewlett Packard Enterprise / New H3C Group

(هوستون، تگزاس / هانگژو، چین)

پیشنهاد ارزش برای خریداران بالقوه: این مشارکت در مهمترین ادغام‌های این بخش نتیجه داده است. HPE مجموعه ای از سوئیچ‌های مرکز داده ۱ تا ۱۰۰Gb را با نام تجاری FlexFabric خود، از سوئیچ‌های  بالای رک گرفته تا سوئیچ‌های هسته‌ای کاملاً مدولار، ارائه می‌دهد. علاوه بر این، HPE از طریق خرید ۳ میلیارد دلاری شبکه‌های آروبا در سال ۲۰۱۵، سری سوئیچ های هسته‌ ای Aruba 8400 مبتنی بر ابر، محیطهای اینترنت‌اشیا و تلفن همراه را ارائه می‌دهد. این شامل یک سیستم‌عامل قابل برنامه‌ریزی و یک موتور تجزیه و تحلیل شبکه است.

پیشنهاد ارزش برای خریداران بالقوه New H3C Group: New H3C Group از بخش “niche” به بخش “رقیبان” Gartner Magic Quadrant انتقال یافت. این شرکت هشت سری از سوئیچ‌های مرکزداده، چندین سوئیچ دانشگاهی که از سری سوئیچ‌های هسته‌ای نسل بعد S7500X گرفته تاسوئیچ S1200، یک سوئیچ گیگابیتی کنترل نشده که در مدلهای دسکتاپ و رک در مشاغل کوچک برای اتصال پایه‌ی لایه ۲ نصب می‌شود را ارائه می دهد.

مقادیرکلیدی / تمایزدهنده‌ها:

HPE در شبکه‌بندی عمیق‌تر می‍شود: Aruba یک بخش کلیدی از استراتژی لبه‌ای HPE شامل سری سوئیچ‌های متعدد شده است. این امر به شرکت والد تعهد قانونی در بازار زیرساخت های شبکه‌ای نسل جدید می‌دهد.

سوئیچ های باز یک محصول کلیدی: مانند Dell EMC، سری HPE هم دارای سوئیچ‌های باز است. سوئیچ‌های Altoline نرم‌افزار شخص ثالث از Big Switch و Pica8 را اجرا می‌کنند و با همکاری ODM Accton Technology ساخته شده‌اند.

صعود در بازارهای سهام مقابل رقابت سخت: در سه ماهه سوم ۲۰۱۸، درآمد سوئیچ اترنت HPE با رشد ۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته، با رشد سهم بازار ۵.۷ درصدی افزایش یافت. این نوید خوبی برای شرکت است.

چه کسی از آن استفاده می کند: سازمانهای میان‌رده و بزرگ ، اکثر مشتریان معمول HPE. کارمندان و ادمین‌های IT شبکه.
نحوه عملکرد: گزینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داخلی.

Dell EMC

(راوند راک، تگزاس)

پیشنهادی ارزش برای خریداران بالقوه: شرکت Dell Technologies مدتهاست که خود را به عنوان یک فروشگاه یک طرفه برای همه چیز IT فناوری اطلاعات می‌داند اما تجارت شبکه مرکزداده تحت Dell EMC تفاوتی چندانی ندارد. این شرکت چندین سوئیچ مرکزداده با عملکرد بالا در سری S و Z برای سوئیچ های دسترسی و تجمع مدیریت دانشگاهی خود ارائه می‌دهد. با این وجود، زیرساخت‌های شبکه تجارت شماره ۱ شرکت نیستند، زیرا در بین رهبران جهان به غیر از شبکه در تجهیزات مرکزداده بیش از حد همگرا و همگرا قرار دارد.

مقادیرکلیدی / تمایزدهنده‌ها:

گسترده در شبکه‌های باز: Dell EMC یک سری سوئیچ Open Networking را ارائه می‌دهد که مارک Dell EMC را دارند اما می‌توانند سیستمهای شبکه شخص ثالث و نرم افزارهایی از فروشندگانی مانند Cumulus ، Big Switch و Pluribus (و همچنین OS9 و OS10 خود Dell EMC) اجرا کنند.

انتخاب گزینه های مجازی سازی: همچنین سوئیچ‌های Open Networking گزینه‌های مجازی‌سازی را ارائه می‌دهند – VMware NSX ، Midokura MidoNet و Nuage Networks – و با استفاده از منبع باز ONIE (Open Network Install Environment) امکان نصب بدون لمس نرم‌افزار شخص ثالث را فراهم می‌کند.

موارد استفاده: سراسر جهان. دِل در بخش شرکت‌های میان رده همیشه قوی بوده است و در زیرساخت‌های شبکه‌ای هیچ تفاوتی ندارد. تجارت متوسط ​​با یک یا چند مرکزداده حامی اصلی سازمان‌های دولتی، خرده فروشی، خدمات مالی، فن‌آوری می‌باشد.

چه کسی از آن استفاده می کند: سازمانهای میان‌رده و بزرگ، بیشتر کارمندان و ادمین‌های IT شبکه
نحوه کار: گزینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داخلی

Huawei Technologies

(شنژن ، چین)

پیشنهادی ارزش برای خریداران بالقوه: این شرکت عظیم فن آوری چینی در تجارت شبکه‌های مرکزداده خود در حال شتاب می ‌باشد. گارتنر آن را کاملاً در رده “رقیبان” قرار داده است – تقریباً نزدیک به خطی که بتواند آن را به بخش “رهبران” برساند – و IDC اشاره کرده است که در سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۸ ، درآمد سوئیچ اترنت Huawei رشد ۲۱.۳ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است، و سهم بازار آن به ۸.۶ درصد رسید. با این‌حال، قانونگذار در مورد رابطه‌ی نزدیک احتمالی این شرکت با دولت چین – که به نظر برخی تهدیدکننده امنیت ملی است – که ممکن است ورود او به آمریکا و همچنین برخی بازارهای دیگر را دشوار کند، نگران است. هنوز هم ، هواوی سوئیچ‌های هسته‌ای سری CloudEngine 12800، سوئیچ‌های دسترسی ثابت CloudEngine 5800 ،۶۸۰۰ ،۷۸۰۰ ،۸۸۰۰ و سوئیچ مجازی CloudEngine 1800V را ارائه می‌دهد. همچنین طیف گسترده‌ای از سوئیچ های دانشگاهی را به فروش می‌رساند.

سازندگان جعبه سفید ODM

پیشنهاد ارزش برای خریداران بالقوه: گرایش به مجازی‌سازی شبکه، با تفکیک نرم‌افزار از چرخ دنده‌های اصلی، دریچه‌ای برای ‌های کوچکتر مانند Quanta ،Celestica ،Accton ،Delta ،Inventec و Foxconn باز کرد تا در فضای سوئیچ مرکزداده به ویژه در بین ارائه‌دهندگان ابر، زمینه بیشتری کسب کنند. ظهور SDN و NFV به این معنی بود که سازمانها می‌توانند جعبه‌ سفیدهای ارزان قیمت را خریداری کنند و هر سیستم‌عامل شبکه‌ای را که می‌خواهند روی آن قرار دهند. تلاشهای شبکه باز Dell EMC ، HPE و دیگران برای این بود که نه تنها گزینه‌های بیشتری به مشتریان ارائه بدهند بلکه تهدیدهای رو به رشد سازندگان جعبه سفید را نیز از بین ببرند. به گفته تحلیلگران گروه Dell’Oro ، در سال ۲۰۱۸ در حالی که چهار ارائه دهنده برتر Cloud برای استقرار ۱۰۰ گیگابایتی خود جعبه‌های سفید را انتخاب کردند، ارائه دهندگان و شرکتهای کوچکتر در کنار فروشندگان برند، یعنی ODM‌ها جایگاه خود را در بازار از دست دادند.

منبع : مفتاح

  نظرات