دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته آنالوگ

در این مقاله در مورد دوربین مدار بسته آنالوگ توضیحاتی جهت آشنایی و شناخت هر چه بیشتر این مدل دوربین خدمت شما کاربران گرامی ارائه می گردد.

دوربین مدار بسته آنالوگ چیست ؟

تاریخچه :

دوربین مدار بسته انالوگ در سال ۱۹۴۲  برای یک پروژه نظامی طراحی و تولید گردید و این وسیله الکترونیکی با روشی بسیار آسان تصاویر را با imaging sensor  به سیگنال های الکترونیکی تبدیل می نماید. در این مدل دوربین مدار بسته انالوگ سیگنال های ارسالی مانند تلویزیون به صورت PAL و  NTSC بوده  به همین منظور در این مدل دوربین ها می توان مستقیم دوربین را به تلویزیون وصل و تصاویر را به صورت انالوگ مشاهده نمود.

کیفیت تصویر در دوربین مدار بسته انالوگ :

در دوربین مداربسته انالوگ رزولویشن تصاویربه صورت تی وی لاین TVL می باشد. یعنی هر چقدر کیفیت تی وی لاین این مدل دوربین بالاتر باشد کیفیت تصویر خروجی بالاتر می رود ولی به علت محدودیت کیفیت تصویر این مدل در دسته دوربین مدار بسته ارزان قرار میگیرد و تقریبا استفاده از این دوربین ها در حال منسوخ شدن می باشد.

انواع دوربین مدار بسته انالوگ :

مدل های دوربین مدار بسته انالوگ را می توان به صورت دوربین مدار بسته دام dome ، دوربین مدار بسته بولت bullet و باکس box تقسیم بندی نمود. که دوربین مدار بسته دام دارای قاب و کیس گنبدی شکل و سقفی بوده و در محیط های مسقف و پوشیده تر مورد استفاده قرار می گردد. دوربین  مدار بسته بولت دارای قاب و کیس پایه دار می باشد که در محیط های باز مورد استفاده می گردد چون زاویه تنظیم این مدل دوربین آسانتر و انعطاف پذیرتر می باشد. و همچنین دوربین مدار بسته  باکس که تلفیقی از کیس هایی است که دوربین در آن قرار میگیرد و باعث می گردد سطح حفاظت از دوربین ها بالاتر برود و این کیس ها برای مدل های دام و بولت طراحی شده است. در قاب های باکس می توان زیر قاب موتور قابل تنظیم و چرخش قرار داد تا دوربین ها را بتوان به صورت دستی و در فواصل مختلف به حرکت در آورد.

قیمت دوربین مدار بسته انالوگ :

قیمت دوربین مدار بسته انالوگ در بازار امروز دوربین به علت کیفیت پایین و منسوخ شدن استفاده از این دوربین ها بسیار پایین می باشد. با پیشرفت تکنولوژی و تولید دوربین های HD دوربین مداربسته انالوگ کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا بعد از ۳۰ سال تولید این  دوربین مداربسته انالوگ فناوری جدیدی به ان اضافه نشده است.

تجهیزات مورد نیاز دوربین مداربسته انالوگ :

دوربین مدار بسته دام یا بولت انالوگ

دستگاه Dvr جهت پردازش و ذخیره تصاویر ارسالی از دوربین های انالوگ

هارد اکسترنال جهت قرار گرفتن در دستگاه Dvr جهت دخیره سازی

منبع تغذیه و اداپتور جهت روشن کردن دوربین مدار بسته انالوگ

کابل ترکیبی Rg59  جهت انتقال تصویر و برق

برای اجرای انواع دوربین مداربسته انالوگ پس از جایگذاری دوربین ها و پیچ کردن دوربین،کابل برق و تصویر با فیش اداپتوری و Bnc متصل میگردد و طرف دیگر کابل نیز برق به منبع تغذیه و فیش Bnc به دی وی ار که هارد در داخل ان قرار گرفته است متصل می گردد.

معایب دوربین مداربسته انالوگ :

وضوح و کیفیت تصویر پایین این مدل دوربین مدار بسته

متراژ کابل کشی در این مدل دوربین داربسته نهایتا ۱۰۰ متر می باشد. بیشتر  از این متراژ تصویر منتقل نمی شود.

به علت وضوح پایین ، وسعت دید این مدل دوربین مدار بسته کم بوده و برای محیط های باز مورد استفاده قرار نمیگیرد.

دوربین مداربسته انالوگ در حال منسوخ شدن در بازار دوربین می باشد ولی هنوز به علت پایین بودن قیمت این نوع دوربین مدار بسته بعضی از شرکت ها و افراد جهت نصب از ان استفاده می نمایند.

در این مطلب کوتاه در مورد دوربین مداربسته انالوگ توضیحاتی پیرامون تاریخچه و کیفیت و معایب جهت اشنایی بیشتر داده شد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فنی تماس حاصل فرمایید.

گروه دوربین مارکت با سابقه ای ده ساله در زمینه فروش دوربین مدار بسته ، مشاوره ، طراحی ، و اجرا با افتخار آماده ارائه خدمات با گارانتی محصولات جهت اطمینان شما مشتریان گرامی میباشد.

منبع : دوربین مارکت

  نظرات