دوربین مدار بسته بدون برق

دوربین مدار بسته بدون برق

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته بدون برق

امروزه مسئله ی امنیت  و نظارت به یکی از دغدغه های اصلی مردم تبدیل شده است . متداول ترین روش برای حل این مشکل استفاده از دوربین مدار بسته میباشد که کمک شایانی برای حل این مشکلات میکند.

در اکثر پروژه هایی که انجام میشود برای انتقال تصویر و برق رسانی برای روشن کردن دوربین مدار بسته از کابل های مربوطه استفاده میشود . در این مورد از پروژه ها به دو مدل کابل نیاز میباشد . ۱) کابل برای انتقال تصویر (نوع کابل بر اساس دوربین مدار بسته باید انتخاب شود) ۲) کابل برق (برای روشن کردن دوربین مدار بسته )

*عموما دوربین های مدار بسته با تغذیه ی ۱۲ ولت روشن میشود و شروع به کار کردن میکند .

بسیاری بر این باورند  که دوربین مدار بسته  بی سیم نیازی به برق نیز ندارد که کاملا اشتباه تصور میکنند. در واقع برای فعال کردن دوربین مدار بسته باید منبع تغذیه ای را در نظر گرفت .

حال در این مقاله میخواهیم در مورد محیط هایی صحبت کنیم که امکان کابل کشی وجود ندارد و استفاده از دوربین مداربسته را کمی سخت تر میکند.

دوربین مدار بسته خورشیدی

ما این مژده را به شما میدهیم که دیگر نگران مشکل برق رسانی به دوربین مدار بسته نباشید . دوربین مداربسته های نسل جدید که به آنها دوربین بدون برق یا دوربین مدار بسته خورشیدی نیز میگویند این مشکل را بر طرف کرده اند ، به این صورت که دیگر نیاز به هیچ گونه کابلی نیست و این دوربین ها با استفاده از سلول خورشیدی که درروی آن تعبیه شده است برق خود را از نور محیط تامین میکند به این صورت که اگر یک روز کامل شارژ شود میتواند تا ۴ روز به صورت مداوم کار کنند. این دوربین ها برای ذخیره سازی نیازی به دستگاه مرکزی ندارند و در داخل این مدل از دوربین ها درگاه Micro SD  تعبیه شده است که شما میتوانید از حافظه ی Micro SD  استفاده کنید و داخل دوربین بدون برق قرار دهید و تصاویر به صورت خودکار ذخیره شود . یکی دیگر از امکاناتی که این مدل از دوربین مدار بسته ها دارا میباشد این است که اگر در محیط نصب دوربین ها اینترنت داشته باشید این دوربین ها را میتوان از طریق وای فای به اینترنت متصل نمود و شما قادر خواهید بود که تصاویر را به صورت آنلاین و بدون وقفه مشاهده کنید.

دوربین مدار بسته باتری دار

یکی دیگر از این مدل دوربین مدار بسته بدون برق، دوربین مدار بسته باتری دار است . نحوه ی عملکرد این دوربین ها به این صورت است که شما میبایست هر چند روز یک بار دوربین را از محل نصب جدا نموده و برای چند ساعتی شارژ کنید و سپس بعد پر شدن باتری دوربین دوباره آن را در محل مورد نظر نصب نمایید. این مدل از دوربین ها هم همانند دوربین مدار بسته خورشیدی  نیازی به دستگاه مرکزی ندارد و تصاویر را بر روی حافظه ی Micro SD  ذخیره سازی میکند .

منبع : دوربین مارکت

  نظرات