دوربین مدار بسته منزل

دوربین مدار بسته منزل

دوربین مدار

دوربین مدار بسته منزل

دلیل استفاده از دوربین مدار بسته منزل چیست ؟

اگر رشته مقالات گذشته دوربین مارکت را بررسی نموده باشید در تمامی مقالات تاریخچه دوربین و مدل های آن مورد بررسی قرار گرفت و در آن مقالات به وضوح اشاره گردید که دوربین مدار بسته یکی از ملزومات زندگی شهری و اجتماعی گردیده است . زندگی شهری مانند گذشته  با خانه های شخصی و منحر به فرد خود نمی باشد ، در حال حاضر بافت شهری به علت فضای محدود به صورت آپارتمانی در حال رشد بوده. که از لحاظ روانشناختی و مهاجرت به شهر ها و فاصله طبقاتی باعث گردیده است بزه و جرم های اجتماعی افزایش نسبتا بالایی داشته باشد. برای حفاظت فردی و محلی ،  فناوری به کمک امنیت اجتماعی امده است که یکی از این فناوری ها را می توان دوربین مدار بسته منزل معرفی نمود. در این گفتمان سعی بر آن داریم تا علاوه بر معرفی بهترین دوربین مدار بسته برای منزل، گزیده ای از اطلاعات لازم را در خدمت کاربران قرار دهیم.

دوربین مدار بسته منزل و رعایت اصول خرید و نصب

به طور کلی دوربین مدار بسته منزل به سه  بخش تقسیم می گردد :

دوربین مداربسته برای منزل در مشاعات آپارتمانی :

در آپارتمان ها فضاهای مشترک ساختمان را مشاعات می نامند. به طور مثال فضاهای پارکینیگ و آسانسور و حیاط و راه پله ها جزو مشاعات می باشد. اما باید در نظر داشت در قسمت راه پله ها به علت درب وروردی واحد ها نیاز به اخذ رضایت از شاکنین می باشد. و از لحاظ قانونی با مخالفت یک همسایه برای نصب دوربین مدار بسته در راه پله ها کار متوقف می گردد.

 بهترین دوربین مدار بسته منزل آپارتمانی بسته به انتخاب نوع برند و تعداد دوربین و فواصل دوربین ها متفاوت می باشد. دوربین مدار بسته مناسب برای فضای پارکینگ و آسانسور و حیاط باید دارای پوشش مناسب، دید در شب، و وضوح تصویر مناسب باشد که در مواقع نیاز بتوان از تصاویر ذخیره شده استفاده نمود. در محیط های پارکینگ باید نوع پوشش تصویر به گونه ای باشد که علاوه بر تصویر ماشین ها ، درب انباری ها مشخص باشد. تا در صورت اتفاق بتوان مشکل پیش آمده را برطرف نمود.

دوربین مدار بسته منزل و در داخل واحد شخصی :

یکی دیگر از فضاهایی که دوربین مداربسته در آن نصب می گردد. داخل واحد شخصی و برای محیط اتاق ها و پذیرایی و وروردی ساختمان می باشد.که مدل های متفاوت و انتخاب های گوناگونی در پیشرو قرار دارد. که این مدل دوربین های مدار بسته را می توان به صورت HD و IP و وایرلس اجرا نمود.

دوربین مدار بسته منزل شخصی و ویلایی :

بعضی از منازل دارای یک واحد کاملا شخصی و دارای حیاط ، باغ، ساختمان و پارکینگ ها می باشد. در این محیط علاوه براستفاده از دوربین مدار بسته می توان از دزدگیر نیز استفاده نمود.

اما دوربین مدار بسته مناسب برای خانه کدام است ؟

نوع اجرای دوربین مداربسته خانه به سه شکل کلی می باشد.

۱ – دوربین مداربسته آنالوگ HD :

این مدل  دوربین مدار بسته مناسب خانه با کیفیت دو مگا پیکسل به بالا استفاده می گردد. و دستگاه دریافت کننده تصاویر Dvr  می باشد. واز کابل ترکیبی یا کابل تکی کواکسیال استفاده می شود. در این مدل نصب به ازای هر دوربین یک کابل وارد دستگاه دخیره می گردد. در این مدل بهترین دوربین مدار بسته خانه  برند های معتبر هایک ویژن ، داهوا ، هایلوک ، لانگسی که در بازار ایران  موجود می باشد. این دوربین ها  دارای قیمت های بالاتری از دوربین های تولید داخل است. و لی با توجه به امنیت ، کمی هزینه بیشتر امنیت وحفاظت بهتری را به ارمغان می اورد.

۲ – دوربین مداربسته تحت شبکه IP :

این مدل  دوربین مدار بسته مناسب منزل با کیفیت دو مگا پیکسل به بالا ودیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.دستگاه دریافت کننده تصاویر Nvr می باشد. ودر این مدل از کابل شبکه استفاده می گردد. این مدل دوربین مدار بسته دارای برند های معتبر لانگسی ، داهوا ، هایک ویژن ، هایلوک در ایران می باشد.در دوربین مدار بسته تحت شبکه در نهایت یک کابل به دستگاه ذخیره وارد می گردد. برند های داخلی نیز دوربین های تحت شبکه تولید می نمایند ولی با توجه به کیفیت دوربین تحت شبکه بهتر است از برند های معتبر استفاده گردد.

۳ – دوربین مدار بسته بی سیم تحت شبکه :

در محیط های کوچک و داخلی منازل و راه پله ها می توان از دوربین های وایرلس استفاده نمود. این مدل دوربین ها بدون کابل کشی می باشد. و به دو صورت با دستگاه دخیره و روتر و بدون دستگاه ذخیره و رم دار تولید می گردد. که پکییج های وایرلس ۴ دوربین و ۸ دوربین در بازار موجود می باشد و بعضی مدل ها به صورت چرخشی و ثابت و رم دار جهت داخل منزل و اتاق کودک و پرستار سالمند مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین دوربین مدار بسته برای خانه :

با توجه به تعریف مدل های دوربین مداربسته می توان گفت در محیط های آپارتمانی با توجه به اینکه هزینه های خرید تجهیزات را کل اهالی ساختمان تامین می نمایند باید بررسی گردد کدام مدل دوربین مدار بسته و نصب برای آن ساختمان از جهت امنیت  هزینه مناسب می باشد.

در محیط های داخلی منازل با توجه به کیفیت ، سلیقه ، مقدار هزینه ، مدل دوربین مدار بسته را با توجه به نیاز امنیت و حفاظت می توان انتخاب کرد.

برای محیط های ویلایی نیز می توان از دو مدل آنالوگ و تحت شبکه استفاده نمود و در صورت نیاز به کیفیت بالای تصویر استفاده از دوربین های تحت شبکه پیشنهاد می گردد.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته منزل  و دیدن تصاویر بر روی مانیتور

دوربین های مداربسته امروزی با پیشرفت تکنولوژی دارای انتقال تصویر می باشند که فقط برای انتقال تصویر نیاز به وجود مودم و اینترنت در محل نصب دستگاه ذخیره می باشد.و می توان بر روی گوشی های اندروید وios و نصب اپلیکیشن دوربین ها را از راه دور مشاهده نمود. در این روش در محیط های آپارتمانی می توان در صورت وجود آنتن مرکزی ، برای تمام واحد های ساختمان با یک دستگاه مبدل مدولاتور تصاویر را برروی تلویزیون هر واحد به صورت آنالوگ انتقال داد

دوربین های HD  و IP و وایرلس همه دارای انتقال تصویر براساس انتقال اینترنتی می باشند.

در این مطلب خلاصه ای از روش خرید و انتخاب و نصب دوربین مدار بسته منزل جهت انتخابی درست خدمت شما کاربران و مشتریان گرامی ارائه گردید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فنی تماس حاصل فرمایید.

گروه دوربین مارکت با سابقه ای ده ساله در زمینه فروش دوربین مدار بسته منزل ، مشاوره ، طراحی ، و اجرا با افتخار آماده ارائه خدمات با گارانتی محصولات جهت اطمینان شما مشتریان گرامی میباشد.

منبع  :دوربین مارکت

  نظرات