دوربین مدار بسته AHD و قابلیت ها

دوربین مدار بسته AHD  و قابلیت ها

دوربین مدار بسته AHD

دوربین مدار بسته AHD  و قابلیت ها

دوستان گرامی در این مقاله  در مورد دوربین مدار بسته AHD  و قابلیت ها و ملزومات این دوربین ها توضیحاتی ارئه می گردد.

دوربین مدار بسته AHD  چیست؟

در دوربین های آنالوگ کیفیت تصاویر به صورت خطی TVL منتقل می گردد ولی در دوربین هایAHD وضوح تصویر یک مگا پیکسل، ۴۸۰*۷۲۰ با ۳۰ فریم بر ثانیه  منتقل می گردد.

در دوربین مدار بسته AHD تصاویر بر بستر کابل کواکسیال این قابلیت را دارا می باشد تا فاصله ۵۰۰ متر انتقال سیگنال را به دستگاه مرکزی را به درستی انجام دهد در صورتی که در دوربین های آنالوگ این فاصله کابل کشی فقط تا ۱۰۰ متر بود. تصاویر در دوربین مداربسته AHD  بر اساس پیکسل تقسیم بندی می گردد و هرچه پیکسل دوربین ها بالاتر باشد کیفیت تصویر نهایی دوربین بالاتر می باشد.

در بالا خلاصه ای از معرفی دوربین مداربسته AHD  گفته شد حال به بررسی این مدل دوربین و انواع و برند ها وتفاوت ها می پردازیم.

روش کار دوربین مدار بسته AHD :

در این مدل دوربین تصاویر بر بستر کابل کواکسیال و به صورت دیجیتال ((DVT می باشد، به این صورت که ابتدا تصاویر به صورت آنالوگ وارد دستگاه DVR  شده  و در دستگاه به وسیله چیپ تبدیل به تصاویر دیجیتال می گردد. دوربین مداربسته AHD   از دو مگا پیکسل شروع و دارای کیفیت ۱۰۸۰ می باشد.

انواع دوربین مدار بسته AHD

انواع دوربین مدار بسته AHD به دو صورت دام DOME  و بولت BOLLET در بازار عرضه می گردد

دوربین بولت BOLLET به دوربین های دیواری و پایه دار اطلاق می گردد که این مدل دوربین هم به صورت فلزی و پلاستیک به بازار عرضه و دارای پروتکل IP66  و IP 67 بوده که ضد آب و گرما و سرما و گرد و غبار است.و بیشتر این مدل دوربین مداربسته در فضای باز و دیوار ها استفاده می گردد چون زاویه تنظیم این مدل به علت داشتن پایه بیشتر می باشد.

مدل های دوربین مدار بسته AHD

مدل های مختلفی برای این دوربین ها طراحی شده است به طور مثال دوربین با لنز ثابت FIX ، دوربین با لنز وریفوکال VARIFOCAL  ، دوربین های موتورایز و دوربین های اسپید دام

دوربین مداربسته AHD  لنز ثابت : این مدل دوربین ها دارای لنز ثابت و فیکس می باشد و برای زوم کردن از طریق دیجیتال و در دستگاه  DVR  انجام می شود. که لنز دوربین ها ۲.۸ یا ۳.۶ میلیمیتر می باشد.

دوربین مداربسته AHD  وریفوکال : در این مدل دوربین لنز دوربین به وسیله یک پیچ که در زیر دوربین طراحی شده است به عقب و جلو می رود و باعث می گردد وضوح تصویر بیشتر گردد.

دوربین مداربسته AHD  موتورایز : این مدل دوربین دارای لنزی است که موتور داخل دوربین و از طریق دستگاه دی وی ار کنترل و و وضوح تصویر را می توان تغییر داد.

دوربین مداربسته AHD  اسپیددام : این مدل دوربین ها برای محل های  خاص و وسعت بالا در نظر گرفته می شود این مدل دوربین ها دارای چرخش ۳۶۰ بوده و دارای زوم بالا از ۴ تا ۱۶ ایکس می باشد که قدرت و تشخیص حرکت در این مدل دوربین ها بسیار بالا می باشد.

شرکت های تولید کننده دوربین مدار بسته AHD

بعد از عرصه رقابت تولید دوربین های مدار بسته HD  شرکت های بزرگ بر اساس نیاز دوربین با تکنولوژی خود را وارد بازار نمودند. بیشتر شرکت ها با فناوری AHD  شروع به تولید نموده و شرکت های معتبری مثل هایک ویژن و داهوا به صورت انحصاری با تکنولوژی TVI  و CVI  پا عرصه رقابت گذاشتند و دوربین هایی با کیفیت و کارایی بالا را تولید نمودند.

مشاوره و راهنمایی رایگان با شماره ویژه : ۹۱۰۱۵۱۰۸-۰۲۱

قیمت دوربین مدار بسته AHD

قیمت دوربین مدار بسته AHD  در بازار عرضه بسیار رقابتی می باشد و این مدل دوربین ها به علت قیمت مناسب طرفداران بیشتری دارد. می توان گفت قیمت دوربین مداربسته AHD  تابعی از برند های مختلف در بازار می باشد. چون برد و کیس و قاب دوربین ها قیمت ها را متغیر می نماید.

تعدادی از دوربین های AHD در داخل ایران اسمبل میگردد یا از کشور چین وارد ایران می گردد. که برد داخلی این دوربین ها متلق به رکت XM، FULHAN ویا سونی می باشد و نسبت به دوربین های برند هایک ویژن و داهوا قیمت پایین تری دارند.

ملزومات نصب برای دوربین مداربسته AHD

 دوربین مداربسته AHD : این مدل دوربین هااز۲ مگا پیکسل شروع می شود و دارای دید در شب  و ضد آب و گرما و سرما ، و کیفیت ۱۰۸۰ می باشد.

دستگاه ذخیره DVR : این دستگاه تصاویر دوربین ها را دریافت و بعد از کد گذاری به تصویر دیجیتال تبدیل و خروجی را می توان در تلویزیون یا مانیتور مشاهده نمود.دستگاه انتخابی دی وی ار باید با توجه به تعداد دوربین و مقدار ساپورت مقدار پیکسل دستگاه  انتخاب گردد.

کابل کواکسیال : این کابل برای انتقال تصاویر مورد استفاده قرار میگیرد. که کابل های ترکیبی هم انتقال تصویر هم برق را انجام می دهد. که به RG59  یا RG60  معروف می باشند.

منبع تغذیه یا اداپتور : دوربین ها برای روشن شدن نیاز به برق داشته که توسط اداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر یا منبع تغذیه مرکزی تامین می گردد.

در کل می توان گفت دوربین های مداربسته AHD  در اجرا به صرفه می باشد و در محیط ها منزل و حیاط و فروشگاه ها و غیره استفاده میگردد.

در این مقاله خلاصه ای از تعریف دوربین مداربسته AHD و انواع و قیمت آن خدمت شما کاربران گرامی توضیح داده شد در صورت سوالات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

گروه دوربین مارکت با سابقه ای ده ساله در زمینه فروش دوربین مدار بسته ، مشاوره ، طراحی ، و اجرا با افتخار آماده ارائه خدمات با گارانتی محصولات جهت اطمینان شما مشتریان گرامی میباشد.

منبع : دوربین مارکت 

  نظرات