۵ اشتباه رایج هنگام نصب دوربین مداربسته بیسیم

۵ اشتباه رایج هنگام نصب دوربین مداربسته بیسیم

 

5 اشتباه رایج هنگام نصب دوربین مداربسته بیسیم

 

آیا فکر می‌کنید نصب دوربین مدرابسته بیسیم آسان است؟

فقط به این دلیل که می‌توانید دوربین مداربسته بی‌سیم نصب کنید، به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید. زیرا علی‌رغم ماهیت plug-and-play بودن دوربین‌های امنیتی بی‌سیم، در مراحل نصب ممکن است دچار اشتباهات زیادی شوید. بیایید به رایج‌ترین اشتباهاتی که می‌توانید هنگام نصب دوربین مداربسته بیسیم مرتکب شوید نگاهی بیندازیم. به این ترتیب می‌توانید از آنها جلوگیری کنید!

۱- تعداد دوربین

دوربین‌های جدید PTZ  و یا دوربین مدار بسته بیسیم با برد بالا، دید وسیعی را ایجاد می‌کنند، اما احتمالاً سطح پایین خانه شما را پوشش نخواهد داد. و هر چقدر هم که بزرگنمایی کنید، ممکن است کیفیت تصاویر را از دست بدهید. باید مطمئن شوید دوربین کافی برای نظارت به محدوده‌ای که در نظر گرفته‌اید وجود داشته باشد. شما نباید برای ایجاد دید دقیق در یک فضای بزرگ، تنها به یک دوربین با قابلیت بزرگنمایی متکی باشید.

۲- موقعیت‌یابی ضعیف

دقیقا مانند هنگام عکاسی، باید از زاویه دوربین بیسیم خود، جهت گرفتن بهترین ویدئوها مطمئن شوید. دوربین را در محلی قرار ندهید که در معرض نور زیاد قرار بگیرد. همچنین بسیار مهم است که دوربین‌ها در محدوده‌ای قرار داده‌شوند که به سیگنال WiFi قابل اعتماد دسترسی داشته باشند. اگر محل نصب دوربین مداربسته بیسیم فاقد سیگنال WiFi قوی باشد با جریان‌های ویدئویی متلاطم و مشکلات اتصال مواجه خواهید شد.

قبل از نصب، محدوده مورد نظر را آزمایش کنید. قدرت WiFi را با استفاده از یک تلفن همراه یا اجرای تست سرعت WiFi به صورت آنلاین بررسی کنید.

۳- کاملاً بی سیم نیست

با استفاده از دوربین‌های بیسیم تحت شبکه نیازی به کابل اینترنت نخواهید داشت. با این اوصاف همچنان نیاز به کابل برق دارید. البته دوربین‌های بیسیمی وجود دارند که با باتری کار می‌کنند. ولی استفاده از آنها نیز مستلزم نگهداری بیشتر است (تعویض به موقع و دوره‌ای باتری‌ها). اما اگر دوربین‌ها در ارتفاع بالایی نصب شده باشند یا فقط تنبل هستید، احتمالاً دوربین بیسیمی را ترجیح می‌دهید که برق ثابت داشته باشد. بنابراین برای نصب دوربین مداربسته بیسیم خود اطمینان حاصل کنید که نقطه‌ای نزدیک به پریز برق را انتخاب کنید.

۴- فراموش کردن رمز عبور

برای امنیت بیشتر، دوربین بیسیمی را انتخاب کنید که در هنگام راه‌اندازی باید رمز ورود مخصوص دوربین را وارد کنید. بسیاری از دوربین‌ها از قبل پیکربندی شده‌اند، اما به یاد داشته باشید حتما تمام پسوردهای دوربین WiFi را تغییر دهید و خودتان رمز جدید بگذارید. به پسورد پیچیده‌ای فکر کنید که شامل انواع مختلفی از اعداد و حروف باشید. این برای امنیت بیشتر است.

۵- بدون دسترسی از راه دور

به احتمال زیاد می‌خواهید بعد از نصب دوربین مداربسته بیسیم آن را از راه‌دور نیز مشاهده کنید.  چیزی که باید بررسی کنید این است که چگونه می‌خواهید به آن دوربین دسترسی پیدا کنید. آیا می‌خواهید ویدیوی زنده و بلادرنگ را از یک مرورگر وب مشاهده کنید؟ مطمئن شوید که دوربین این گزینه را دارد. از همه مهمتر، بررسی کنید که آیا آن دوربین از سیستم عامل تلفن همراه یا کامپیوتر شما پشتیبانی می‌کند یا خیر.

بعضی از دوربین‌ها با دستگاه‌های iOS کار می‌کنند، بعضی دیگر با Android کار می‌کنند و بعضی نیز با هر دو کار می‌کنند. اما متأسفانه، بسیاری از دوربین‌ها با BlackBerry و Windows Phone کار نمی‌کنند. حتماً دفترچه اطلاعات دوربین را بخوانید!

منبع : رایکانت

  نظرات